‹ Vissza az oktatókhoz

Dr. habil. Glavanits Judit, PhD.

jogász, viselkedéselemző, humán- és csoportfejlesztő tréner, mediátor

A Széchenyi István Egyetem tanszékvezető egyetemi docense, a közvetítő (mediátor) szakirányú továbbképzési szakok szakfelelőse vagyok, és a Személyiségfejlesztő Akadémia meghívott oktatója. 

 

2005 óta foglalkozom tanítással, képzéssel: a győri egyetem jogi karán jogász, igazgatási szakos, nemzetközi tanulmányok szakos hallgatókkal foglalkoztam, de nagy örömmel tanítottam mérnököket is - magyar és angol nyelven egyaránt. A pénzügyi érdeklődésem okán 10 évig a pénzügyi hatósági vizsgaképzésben készítettem fel hallgatókat a központi vizsgára főleg a Fundamenta Akadémia keretében, de tanítottam a Nemzeti Közszolgálati Egyetem szakirányú továbbképzéseiben is. Magam is rabja vagyok a tanulásnak: 2 alapdiplomám (jogász és viselkedéselemző) mellé folyamatban van egy újabb mesterlevél megszerzése (okleveles pszichológus), 2 szakirányú továbbképzési szakon végeztem (humán- és csoportfejlesztő tréner, közbeszerzési szakértő), több fejlesztő tréningen és kurzuson vettem részt (pl. design thinking, mediátor, facilitátor, sport psychology for professional athletes, art therapy practitioner), de két klasszikus szakmám is van, amelyek közül a szakács bizonyítványra a legbüszkébb a családom - érthető okokból. A legtöbbet a mai napig a kollégáimtól tanulom, és egyre gyakrabban: a gyerekeimtől. 

 

Érdeklődésemet a sport- és teljesítménypszichológia iránt is a gyerekeim keltették fel: büszke anyukája vagyok egy él- és két hobbisportolónak, magam is iskolás korom óta sportolok: hosszútávfutás mellett a tánc kísérte végig az életemet. A sport által közvetített értékek (kitartás, elkötelezettség, szervezettség, tudatosság, csapatmunka, fegyelem) az élet sok területén használható készségeket, képességeket adnak és fejlesztenek, ráadásul a sportolásból nem lehet "kiöregedni", ahogy a folyamatos önfejlesztésből sem. Mindkettő elkötelezett híve vagyok. A sportteljesítmények, és általában az életcélok elérése érdekében szívesen alkalmazom és tanítom a pozitív pszichológia és kognitív viselkedésterápia eszközeit is, a Személyiségfejlesztő Akadémián végzett munkámnak is ez áll a fókuszában. 

 

A Digitális Közösségek Fejlesztéséért Egyesület elnökeként civil munkát is végzek: egyetemi kollégáimmal együtt igyekszünk felhívni a digitális kor bennszülötteinek és bevándorlóinak figyelmét a technológiában rejlő előnyök mellett a kockázatokra és veszélyekre is, a tudatos fogyasztói magatartás fontosságára.